Slide 1

Przycinanie drzew

Aby rośliny odpowiednio się rozwijały, kwitły i owocowały, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jedną z takich czynności pielęgnacyjnych stanowi przycinanie drzew. Jego regularne przeprowadzanie jest ważne także z innego powodu – uschnięte czy zniszczone konary lub gałęzie w wyniku silnego wiatru czy obfitego deszczu mogłyby się oderwać od korony, powodując bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ludzkiego. W przypadku dużych i starych drzew często konieczne jest natomiast dokonanie redukcji korony, co poprawia statykę całej rośliny i obniża środek jej ciężkości. Dzięki temu zmniejszone zostaje ryzyko jej przewrócenia się.

 

Jeżeli szukacie Państwo firmy, która w bezpieczny i profesjonalny sposób zajmie się cięciem lub przycinaniem drzew na terenie Waszych posesji, działek czy sadów, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

 

Jak to robimy

Usługa jest realizowana przez osoby wykwalifikowane i doświadczone, posiadające uprawnienia do realizacji prac na wysokości. Oprócz tradycyjnych urządzeń, jak sekator czy różnego rodzaju piły, czynności związane z przycinaniem drzew wymagają stosowania specjalistycznego sprzętu, który zapewni im bezpieczeństwo. Dlatego też nasi pracownicy wykorzystują nowoczesny podnośnik o wysokości roboczej 20 m. Dzięki temu są w stanie dotrzeć nawet do wysokich i trudnodostępnych obszarów rośliny. Jednocześnie dbają o to, aby wszelkiego rodzaju konary, gałęzie i liście spadając nie uszkodziły podnośnika oraz nie spadły na znajdujące się w pobliżu budynki, konstrukcje czy też przechodzące osoby.

Zajmujemy się także wycinką drzew niebezpiecznych i trudnodostępnych, które stanowią szczególne zagrożenie dla ludzi oraz obiektów. Pozbywamy się suchych, poobrywanych konarów, redukujemy korony i inne elementy.

 

Zasady przycinania drzew

Technikę pracy dostosowujemy do charakteru rośliny – w przypadku gatunków ozdobnych w sposób szczególny dbamy o to, aby nie uszkodzić ich delikatnych części i zachować pożądany kształt rośliny. Zdajemy sobie sprawę z tego, że źle wykonany zabieg może doprowadzić do uszkodzenia rośliny. Dlatego dostosowujemy technikę pracy do odpowiedniego gatunku, pamiętając o kilku podstawowych zasadach, m.in.:

  • najpierw usuwa się wszelkie martwe i chore gałęzie
  • zdrowe gałęzie skraca się tuż za oczkiem
  • w przypadku grubszych konarów cięcie następuje ok. 5 cm za bocznym rozgałęzieniem.

Posiadamy także własny samochód ciężarowy, dzięki któremu samodzielnie dokonujemy transportu wyciętych konarów, gałęzi, zrębek, drewna oraz karpin.

 

Zapraszamy do skorzystania z kompleksowych usług naszej firmy. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

 

UWAGA: podejmując decyzję o wycięciu drzewa na swojej posesji należy sprawdzić, czy czynność ta wymaga uzyskania pozwolenia od wójta, burmistrza lub prezydenta miasta i czy należy uiścić związaną z tym opłatę. Zgodnie z ustawą, bez zezwolenia można usunąć drzewa oraz krzewy mające mniej niż 10 lat oraz zwykłe owocowe, z wyłączeniem odmian ozdobnych, znajdujących się na terenach parku narodowego oraz nieruchomości figurujących w rejestrze zabytków.

Dane kontaktowe
Erato Michał Stępień
90-441 Łódź, Al. Kościuszki 103/105
605-286-689 Michał Stępień- właściciel
601-056-092 Adam Stępień- kierownik prac
(42) 211-70-69 Fax