Slide 1

Malowanie i mycie dachów

Dachy domów są stale wystawione na działanie różnego rodzaju czynników atmosferycznych, które niszczą pokrycie. Dachówki z czasem tracą swoją funkcjonalność i estetykę. Wahania temperatur, kwaśne deszcze, działanie promieni ultrafioletowych i wody, występowanie mchów, glonów czy porostów, jak również zalegające liście, śnieg czy lód, to czynniki, które są odpowiedzialne za szybsze starzenie się dachu, a co za tym idzie obniżenie jego walorów użytkowych i wizualnych. Bardzo często jedynym sposobem na pozbycie się tego problemu jest całkowita wymiana pokrycia. Jest to jednak kosztowne rozwiązanie, a dodatkowo wiąże się z długotrwałymi pracami remontowymi, wyjątkowo uciążliwymi dla domowników.

Właśnie dlatego coraz większa liczba inwestorów poszukuje tańszych rozwiązań, które nie będą tak mocno ingerować w strukturę pokrycia, a co za tym idzie w życie domowników.

Najlepszy sposób - malowanie

Naprawa dachu nie musi być wcale kosztowna. Warto odnowić pokrycie specjalnymi farbami, dzięki czemu wymiana dachówki nie będzie konieczna. Co ważne - odpowiednie środki są w stanie zagwarantować skuteczną ochronę przed warunkami atmosferycznymi na długie lata.

W naszej pracy wykorzystujemy markowe produkty oraz wiedzę i doświadczenie wyniesione ze współpracy z uznanymi producentami pokryć dachowych. Analizujemy, wykonujemy badania i sprawdzamy, które farby sprawdzą się najlepiej na danej powierzchni. Dzięki temu osiągnięte efekty będą najlepsze. Korzystamy zarówno z farb do malowania pokrycia wykonanego z różnych materiałów, jak również z profesjonalnych środków przeznaczonych do renowacji oraz impregnacji. Naszą skuteczność podnosi również wykorzystywany sprzęt - nowoczesny agregat hydrodynamiczny.

Przygotowanie

Przed rozpoczęciem malowania dachu, niezbędne jest jego precyzyjne wyczyszczenie z wszelkich zabrudzeń i pozostałości starych, zniszczonych nawierzchni. W tym celu wykorzystujemy nowoczesne myjki Karcher i stosujemy metodę hydrościerną lub tradycyjną. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i profesjonalnemu sprzętowi jesteśmy w stanie zrealizować nawet najbardziej skomplikowane zlecenia.

Mycie z malowaniem dachówki trwa maksymalnie pięć dni, przy dodatniej temperaturze i braku deszczu.

 

EtapCzynności
1.Dokładne zabezpieczenie okien, rynien, kominów oraz wszelkich instalacji na dachu.
2.Zastosowanie preparatu usuwającego zielony nalot, glony, mchy i porosty oraz skuteczne zabezpieczenie przed ich ponownym pojawieniem się.
3.Mycie pokrycia z dołu do góry, dzięki czemu unikamy poślizgnięć.
4.Nanoszenie farby za pomocą pędzla na niewielkie detale, wymagające największej precyzji.
5.Malowanie metodą natryskową (w tym celu wykorzystujemy agregat hydrodynamiczny).
6.Czyszczenie rynien i odprowadzeń wody, doprowadzenie do porządku miejsca wykonywanej pracy.

 

W przypadku blacho-dachówki, blachy z zakładką na felc, jak również blachy trapezowej konieczne jest także wykorzystanie preparatów zmiękczających sadzę, smary i inne zabrudzenia. Kiedy nawierzchnia schnie, szlifujemy ogniska rdzy, a następnie nanosimy płyn odtłuszczający i jeszcze raz myjemy. Dopiero po tych czynnościach pokrycie jest gotowe do naniesienie na nie farby.

 

Mycie pokrycia dachowego

To podstawowa czynność, którą wykorzystuje się w przypadku pokrycia z widocznymi efektami szkodliwego działania czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg czy promienie UV. Dzięki wykorzystaniu certyfikowanych środków czyszczących i zmiękczających możliwe jest pozbycie się brudu i ponowne nadanie blasku swojemu domowi. Ważne jest to, aby konkretne preparaty dobrać odpowiednio do rodzaju pokrycia. Może to być bowiem blacha, gont, cement czy ceramika. Równie ważne jest odpowiednie ustawienie parametrów myjek ciśnieniowych, ponieważ zbyt wysokie ciśnienie może doprowadzić do uszkodzenia powłoki.

Nasi specjaliści poradzą sobie z każdym zabrudzeniem. Możemy je sklasyfikować według dwóch kategorii:

  • zabrudzenia pochodzące z otoczenia, a więc pył, kurz czy zanieczyszczenia z ulic i pojazdów;
  • zabrudzenia biologiczne, a więc porosty, glony, mchy, grzyby i inne zielone naloty. To bardzo uciążliwa kategoria brudu, gdyż przy braku regularnej pielęgnacji porosty te bardzo szybko się rozrastają, uszkadzając dachówkę i inne elementy pokrycia.

Zajmiemy się każdym problemem. Mogą Państwo liczyć na nasz zespół, który ma odpowiednie kwalifikacje do użytkowania nowoczesnego sprzętu pracującego pod ciśnieniem, jak również wykorzystywania specjalistycznych środków. Korzystamy także z farb wykonanych w nanotechnologii, przeznaczonych właśnie do renowacji.

Etapy mycia pokryć

  • przy słonecznej pogodzie i dodatnich temperaturach nasza praca zajmie maksymalnie 3 dni. W przypadku dodatkowej impregnacji usługa trwa jeden dzień dłużej;
  • szanujemy Państwa czas i pieniądze, jednak dbamy o pełną dokładność. Doskonale wiemy bowiem, że przy tak kompleksowej usłudze niezbędne jest dopracowanie każdego detalu;
  • wykorzystujemy techniki alpinistyczne i profesjonalny sprzęt (uprzęże i liny), dzięki czemu nasi pracownicy są bezpieczni, a jednocześnie mają pełną swobodę wykonywania poszczególnych czynności;
  • korzystamy z myjek ciśnieniowych Karcher, z regulowanym ciśnieniem, działających zarówno z zimną, jak i gorącą wodą;
  • kiedy punkty asekuracyjne są już przygotowane, rozpoczynamy naszą pracę.

 

EtapCzynności
1.Zabezpieczenie okien, ścian, drzwi, jak również rynien i odpływów.
2.Naniesienie na powierzchnię profesjonalnych preparatów usuwających zielony nalot, glony, mchy czy algi. Środki te zabezpieczają również przed ich powrotem.
3.Mycie dachu z dołu do góry, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie poślizgów i niebezpiecznych sytuacji.
4.Czyszczenie rynien, usuwanie zabezpieczeń, porządkowanie miejsca wykonywanej pracy.

 

Zajmujemy się myciem, impregnowaniem oraz malowaniem dachów wykonanych z blacho-dachówki, dachówek tradycyjnych, jak również z gontu bitumicznego. Wykonujemy nasze prace zarówno na prywatnych budynkach mieszkalnych, jak również na obiektach firmowych i użytku publicznego. Nie ma dla nas wyzwań, którym nie jesteśmy w stanie sprostać. Na wszystkie czynności wystawiana jest gwarancja. Wypisujemy również fakturę VAT.

Dane kontaktowe
Erato Michał Stępień
90-441 Łódź, Al. Kościuszki 103/105
605-286-689 Michał Stępień- właściciel
601-056-092 Adam Stępień- kierownik prac
(42) 211-70-69 Fax