Slide 1

Prace wysokościowe i alpinistyczne

prace wysokościowe

Wznoszenie coraz wyższych i bardziej skomplikowanych budynków i konstrukcji wykształciło potrzebę korzystania z usług osób, które stosując zaawansowane techniki zadbają o och czystość, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Tak narodził się alpinizm przemysłowy, czerpiący z tradycyjnych technik wspinaczkowych i jaskiniowych do budowy, renowacji, malowania czy montowania różnego typu obiektów. System ten stanowi podstawę podczas wykonywania wielu czynności w budownictwie, leśnictwie, energetyce czy telekomunikacji. Sprawdza się w szczególności tam, gdzie tradycyjne metody pracy na wysokości, np. rusztowania, z różnych powodów są niewystarczające lub zbyt niebezpieczne. Ze względu na duże niebezpieczeństwo realizacji tego typu prac, które wykonywane są w trudnych i wymagających warunkach, osoby zajmujące się alpinizmem przemysłowym muszą przejść określone badania i uzyskać uprawnienia stanowiące potwierdzenie ich umiejętności w tym zakresie.

Usługi, które świadczymy

Grupa Erato oferuje Państwu profesjonalne i kompleksowe usługi związane z alpinizmem przemysłowym. Zespół naszej firmy tworzą doświadczeni alpiniści, dla których prace wysokościowe są nie tylko codziennością, ale także ogromnym wyzwaniem. Wykonujemy szeroki zakres czynności – począwszy od najprostszych, rutynowych działań, poprzez bardziej skomplikowane, wymagające odpowiedniego przygotowania, zastosowania szczególnych środków ostrożności oraz profesjonalnego sprzętu. Należą do nich m.in.:

  • skuwanie tynków
  • montaż zabezpieczeń przeciw ptakom
  • mycia elewacji
  • montaż, malowanie, zabezpieczenia antykorozyjne oraz rozbiórki konstrukcji stalowych
  • pielęgnacja i przycinanie drzew
  • i wiele innych, zgodnie z zapotrzebowaniem Klienta.

Wykwalifikowani pracownicy

Do każdej pracy wysokościowej wykorzystujemy umiejętności naszych wykwalifikowanych fachowców, którzy uczestniczyli w licznych szkoleniach i posiadają odpowiednie certyfikaty oraz uprawnienia. Dzięki temu doskonale wiedzą, jak sprawnie posługiwać się sprzętem alpinistycznym, by ich działania były skuteczny a przy tym gwarantowały bezpieczeństwo, bez narażania mienia oraz zdrowia ludzi. Teoretyczna wiedza w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem pozwala nam na szybką i profesjonalną realizację zleceń i osiągnięcie satysfakcjonującego efektu końcowego bez względu na panujące warunki oraz stopień skomplikowania zadania.

Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszych usług wysokościowych. Powyższe przykłady nie wyczerpują w pełni naszej oferty – jesteśmy w stanie dostosować się do potrzeb Klientów i zrealizować dla nich nawet najbardziej nietypowe zlecenia.

Dane kontaktowe
Erato Michał Stępień
90-441 Łódź, Al. Kościuszki 103/105
605-286-689 Michał Stępień- właściciel
601-056-092 Adam Stępień- kierownik prac
(42) 211-70-69 Fax